• Výtvarný krúžok – Deň matiek

• "Materská láska!

Ach, tá nepozná hraníc!

Je ako fontána, ktorej prameň nikdy nevyschne. "

M. Gardiner

Ani žiaci z výtvarného krúžku nezabudli na svoje mamičky a vyrábali pre ne milé darčeky.

• DEŇ MATIEK

• Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Deň matiek je špeciálny čas povedať našim maminkám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu lásku a  vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili.   Na našej škole sme si tento krásny sviatok pripomenuli dňa 15. 5. 2024. Deti sa už nevedeli dočkať, chceli svojim mamičkám predviesť všetko, čo si pre ne s pani učiteľkami dlhší čas pripravovali. Každé dieťa chcelo piesňou, tancom, básňou alebo dramatizáciou rozprávky vyjadriť, že mama je pre nich jedinečná a nenahraditeľná. Rodičia boli milo prekvapení, ako krásne sa ich ratolesti na tento deň pripravili. Radosť aj dojatie bolo vidieť v tvárach všetkých mamičiek.

• Vesmír očami detí z výtvarného krúžku

• Ako raz povedal významný maliar Leonard Dá Vinci"Maliar má vo svojej mysli a rukách vesmír. " Ten náš vesmír zhmotnili na výkres žiaci na výtvarnom krúžku pod vedením Mgr. Olejarovej a Bc. Fridmanovej. Svojimi dielami sa zúčastnili výtvarnej súťaže" Vesmír očami detí ". Ich fantázia bola odmenená získaním prvých miest, diplomov a vecných cien.

• Celoštátna súťaž v prednese poézie a prózy Gaňova Tarnava 2024 v Spišskej Novej Vsi

• Žiak 4. B triedy Boris Ján Sidor sa zúčastnil v piatok 10. 5. 2024 celoštátnej súťaže v prednese poézie a prózy Gaňova Tarnava 2024 v Spišskej Novej Vsi.  So svojou poéziou: „Mesiačikové úbehy“ od spisovateľky Márie Rázusovej – Martákovej  sa umiestnil na krásnom II. mieste. Konkurencia prednášajúcich bola veľmi veľká. Borisko na záver úprimne poďakoval do televízie svojim učiteľkám za ich neustálu pomoc a podporu počas celého školského roku.

• Vyhodnotenie výtvarnej súťaže Včely, včielky, včeličky.

• Jar nám zaklopala na dvere a naši žiaci sa naladili na jarnú vlnu. Teplo, slniečko a farby ich podporili v tvorení jarných umeleckých diel. Zažili radosť nielen z vytvárania ale aj z výhry v podobe vecných cien a diplomov. (súťaž organizovalo Centrum voľného času v Púchove - Včely, včielky, včeličky.)

• Literárna súťaž - GAŇOV LITERÁRNY PREŠOV

• Dňa 24. 4. 2024 sa traja žiaci našej školy zúčastnili ( Terézia Kokyová, Denis Mirga a Boris Ján Sidor ) zúčastnili 27. ročníka literárnej súťaže GAŇOV LITERÁRNY PREŠOV. Všetci úspešne reprezentovali našu školu. Žiak Boris Ján Sidor dosiahol výborný výsledok, keď sa stal víťazom v svojej kategórii a postúpil na celoštátnu súťaž v prednese poézie a prózy špeciálnych základných škôl GAŇOVA TARNAVA 2024, ktorá sa v tomto roku uskutoční 10.mája v Spišskej Novej Vsi.