• Les a jeho spoločenstvo

• Dňa 29.11. 2023 sa žiaci prvého a druhého stupňa zúčastnili v priestoroch Podtatranského múzea enviromentálneho programu s názvom :“Les a jeho spoločenstvo“. Na príklade lesného spoločenstva sa žiaci dozvedeli, aké sú jednotlivé vzťahy medzi organizmami, potravinový reťazec v prírode a tiež význam jednotlivých zložiek systému lesa. Žiaci si upevnili a precvičili vedomosti o rôznych typoch a druhoch lesa. S čiastočnou pomocou si vypracovali pracovný list a zložili puzzle zvieratka.

• Oznam školskej jedálne

• Vážení rodičia a zákonní zástupcovia detí a žiakov,

dovoľujeme si Vás informovať, že s platnosťou od 1.12.2023 sme aktualizovali čas vydávania stravy do obedárov.

V prvý deň choroby je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára:

• v čase od 11:40 do 13:00 hod. pre žiakov základnej a praktickej školy,
            • v čase od 11:30 do 12:15 hod. pre deti materskej školy.

Ďakujeme za pochopenie

• Vianočné tvorivé dielne

• Po ročnej prestávke a v spolupráci s občianskym združením Korálky sa v našej škole opäť uskutočnila akcia zameraná na rozvoj zručností pri práci s papierom, modelovacou hmotou, hlinou a drevom prostredníctvom VIANOČNÝCH TVORIVÝCH DIELNÍ, ktoré sa konali v našej škole 22. 11 a  23. 11. 2023. Sviatočnú atmosféru dotvárali vianočné koledy, pri ktorých každý cítil, že Vianoce sú o chvíľu tu.

• Biblioterapia

• Dňa 06.11. 2023 sa žiaci druhého stupňa zúčastnili v priestoroch Podtatranskej knižnice biblioterpie, ako jednej z viacerých podujatí organizovanej v rámci projektu „Knižnica ľuďom“. Žiaci sa pod vedením autora pána Romana Brata oboznámili s knihou „O malom obrovi“. Čítanie prepojili s premietaním rozprávkového príbehu obohateného o slovo autora. Veľmi sa tešíme na ďalšie podnetné podujatie v knižnici. Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

• Anjel Vianoc

• Naša škola sa tak, ako aj každý rok zapojila do tejto tradičnej výtvarnej súťaže. Veľmi nás potešilo, že na plagáte,  ktorý vyzýva účastníkov k zapojeniu je práca nášho žiaka. Je to pre nás také isté ocenenie, ako výhra v súťaži.